Léta jezdíme na tábory jako zdravotníci (nebo vedoucí). Za tu dobu jsme si dali dohromady vlastní zdravotnický deník, který můžete zdarma stáhnout níže.
Vycházíme hlavně z naší táborové praxe. Tvorbu deníku jsme diskutovali i s hygieničkou, která nám chodí na tábory. Splňuje potřeby pro menší i velké tábory (ozkoušeno na táborech, které čítají kolem 120 dětí). Ač jsme se snažili, nezaručujeme jeho naprostou bezchybnost z hlediska legislativy a odbornosti, vždy si uzpůsobte zdravotnickou dokumentaci současným poznatkům a doporučením.
Vedení zdravotní dokumentace je povinností zdravotníka zotavovacích akcí (doporučujeme se tímto řídit i na menších/kratších akcích).
Jak deník používat
Deník je tvořený tak, že prvních pár stran stačí mít vytištěné jednou, stranu s vyšetřením a ošetřením dítěte pak můžete vytisknout vícekrát dle potřeb tábora (na 120 dětí na 14 dní obvykle potřebujeme kolem 50 stran). Na jednu stranu pak je možné psát malé pacienty jednoho za druhým. Jak přesně používat náš deník si budeme podrobně ukazovat na kurzu Zdravotník zotavovacích akcí
Další strany pak můžete tisknout dle potřeby. Rozpis léků na pravidelné vydávání léků je potřeba obvykle 2-4x, posudky o zdravotní způsobilosti, plnou moc, bezinfekčnost – to by měli rodiče přinést (zdrav. způsobilost je potřeba potvrdit lékařem).
Je vhodné mít předem vytištěný Výpis ze zdravotního deníku (pro rodiče), tady doporučujeme mít pro každé dítě alespoň 1 (zaznamenávají se tam klíšťata, ale i onemocnění nebo úrazy vzniklá během tábora).
Zdravotník by se měl podílet také na školení BOZP a první pomoci před táborem, na kurzu Zdravotník zotavovacích akcí se věnujeme i základům výuky první pomoci.
Co v deníku najdete:
- povinnosti zdravotníka před, při a po zotavovací akci (+tipy a triky z praxe),
- zdravotnický tahák (kdy vyhledat odborníka),
- strana pro vyšetření a ošetření pacienta,
- denní rozpis léků,
- posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (jak to může vypadat),
- plná moc k lékaři,
- výpis ze zdravotního deníku,
- doporučený minimální rozsah lékárničky dle vyhlášky 106/2001 Sb.,
- bezinfekčnost (prohlášení o zdravotním stavu dítěte),
- školení zaměstnanců v oblasti první pomoci a BOZP,
- prohlášení o bezinfekčnosti,
- příklady, jak může vypadat výpis ze zdravotnické dokumentace (dělá zdravotník) a odškrtávací tabulky pro přebírání dětí (abychom nezapomněli na žádné dokumenty 🙂 ).
Zdravotní deník je možné bez souhlasu autorů volně využívat, kopírovat, šířit, upravovat atd. Jestli přijdete na nějaké podněty ke zlepšení nebo máte jakékoli dotazy, napište nám.
Stahujte zde: Zdravotnický deník PPTŽ 2023
Zdravotník zotavovacích akcí
PPTŽ na táborech 2024 ☀️⛱️
PPTŽ na táborech 2024 ☀️⛱️ Celé léto jsme rozlítaní po různých táborech, na které máme připravený super program se kterým děti zabavíme alespoň na část
Zdravotník/zdravotnice zotavovacích akcí 2025
Zdravotník/zdravotnice 2025 Rekvalifikační kurz zaměřený na poskytování první pomoci. Běžná zranění i život ohrožující stavy! Základy psychické první pomoci Pro koho kurz je? Pro každého, kdo se chce naučit
Seminář prevence problémů při kojení a první pomoc u kojenců 04.02.2024
Nejsme klasický předporodní kurz. Dbáme na prevenci a rádi bychom Vám předali tipy pro pohodové kojení – pohodové pro děťátko, maminku i tatínka . Dozvíte se
První pomoc dětem 21.01.2024
Celodenní kurz, na kterém se budeme bavit primárně o první pomoci dětem, nejčastější úrazy, které se dětem stávají a jak se s nimi vypořádat. Máte kolem